צביעה, ציפוי וחידוש אמבטיות מקצועי!

הטרנד השולט היום בחברה הישראלית, וניתן, אולי, לכנות זאת "אפקט איקאה", הוא הטרנד של עשה זאת בעצמך.

הכול היום זמין ללקוח, הכול ניתן לחיקוי וללמידה דרך האינטרנט, הרשתות החברתיות וסרטוני YouTube, כולם מלומדים, אינטליגנטים ומסוגלים להתמודד עם כל בעיה ותקלה הדורשות התייחסות ותיקון.

אפשר לומר, בזהירות, כי במרבית המקרים ניסיון לבצע עבודת שיפוץ, תיקון או שיקום הקשורה לבית או למערכות שונות בבית יוביל להצלחה ולו זמנית וארעית אך במקרים רבים אחרים הדבר עלול להיות מסוכן ובעל השלכות שליליות מרחיקות לכת, בעיקר כאשר מדובר על עבודות חשמל, אינסטלציה או גז.

 כמה זה עולה?

ומה באשר לפעולות סטנדרטיות ובלתי מזיקות כמו צביעת אמבטיה? האם גם פה חייבים להיעזר באנשי מקצוע ולשלם מאות ואלפי שקלים על טיח חדש והעברת פס צבע לאורך ולרוחב הקירות או האמבטיה הישנה והמחלידה?

אנו פה כדי לסבר לכם את האוזן לגבי ההשלכות של עבודה לא מקצועית ולא נכונה גם בכל הקשור ל"סתם" צביעת אמבטיה!

התנאים לצביעת אמבטיה

בגלל אופיו המיוחד והייעוד שלו, חדר האמבטיה חשוף לתנאים קשים יותר מאשר שאר חדרי הדירה או הבית עקב אוורור מוגבל וחשיפה גבוהה ללחות ומים. שני התנאים הללו מהווים סביבה מושלמת לגידולן של בקטריות ולהתפתחותו של עובש פטרייתי מסוכן.

לכן, אם עבודת הצבע לא בוצעה בדרך הנכונה, קירות החדר יהיו חשופים לקילופים וסדקים חוזרים ונשנים, הריח הכללי בחדר יהיה לא נעים בשל הפטריות והעובש והדבר מסוכן, במיוחד, לאוכלוסיות הנמצאות בסיכון כגון ילדים קטנים, קשישים או נשים בהריון.

שלבי צביעת אמבטיה הם שלבים שחייבים להיות סדורים ולהיעשות צעד אחר צעד, בלי קיצורי דרך ובלי לוותר על חומרים איכותיים.

שלבי צביעת האמבטיה

השלב הראשון לצביעת אמבטיה חייב להיות קילוף ושיוף צבע רופף באמצעות שפכטל ונייר שיוף וזאת על מנת לגרום לצבע החדש להיתפס בשלמותו על הקיר או על דפנות האמבטיה. על מנת לקבוע באיזה צבע האמבטיה צבועה צריך פשוט לקחת מטלית לחה ולנגב את הקיר והתקרה.

אם במטלית הלחה נמצא צבע אז חדר האמבטיה צבוע בסיד. אם לא, ככל הנראה הקיר צבוע בצבע אקרילי (או שמן- פחות סביר) ולכן יש צורך להסיר את הצבע על ידי גירודו באמצעות שפכטל (מסירים את השכבה החיצונית ואין צורך לגרד עד הטיח.

לאחר מכן יש לנקות את החלקים הנגועים בבקטריות באמצעות מטלית ואקונומיקה. אין צורך לשפשף ולגרד אלא פשוט להניח לחומר לעבוד למשך כמה דקות והעובש נעלם כלא היה.

אחר כך ממלאים סדקים וחורים באמצעות חומרי מילוי ייעודיים ורק בשלב הבא מתחילים את הצביעה עצמה.

עבודה מסודרת על פי כללים אלו תביא לתוצאות מושלמות ולמראה מרהיב ומרענן. עשו זאת בעצמכם אם אתם בטוחים ביכולת שלכם ובכל מקרה, תתחדשו.

לשירותי צביעת אמבטיה צרו עמנו קשר.