צביעת אמבטיה ישנה
צביעת אמבטיה ישנה 

 שיפוץ- דרוש מומחה?
 
שיפוץ בבית, במיוחד ברמה של מציאת תקציב לכך, הוא תמיד זמן טוב למעבר על חשבונות הבנק, על קרנות גמל והשתלמות נשכחות, על קופות חסכון שנותרו בלתי מנותצות ועל שאר נכסי המשפחה אך, ברוח ה"עשה זאת בעצמך" הפושה בישראל בשנים האחרונות, מה יקרה לנו, ולתקציב שלנו, אם ננסה לשפץ ולחדש את הבית שלנו בעצמנו?

לרוב, ואת זאת אפשר לראות בקלות, עלות השיפוץ תרד בעשרות אחוזים בשל החיסכון בעלויות איש המקצוע, שעות העבודה שלו ושאר התוספות שבוודאי יתווספו ויגזרו לאורך הדרך.

כמובן שמדובר על שיפוצים קלים כמו צביעת אמבטיה ישנה, סיוד וטיוח קירות ותקרה וכיוצא באלו ולא על שיפוצים מסובכים ומסוכנים הקשורים לצנרת המים ולחשמל.צביעת אמבטיה איך צובעים נכון אמבטיות ישנות?


המונח צביעת אמבטיה ישנה מתייחס, למעשה, לתהליך של ציפוי מחודש שלה בחומר המונע היווצרות והצטברות לחות, עובש ופטריות, בדומה לתהליך הלבשת אמבטיה.

ראשית, צריכים להסיר את ציפוי האמבטיה הישן בעזרת מכונת ליטוש או שפכטל עד להחלקה מלאה של האמבטיה ולאחר מכן יש למלא את כל השקעים והחורים שנוצרו במהלך הזמן בחומר בסיס. מתיזים 4-5 שכבות חומר בסיס, ממתינים שיתייבש ואז מתיזים כ-20 שכבות של חומר ציפוי שאיננו בסיס ואיננו צבע.

חשוב לזכור להניח סמרטוטים, סדינים ישנים או עיתונים שישמשו ככיסוי למניעת לכלוך והדבקת חומרים לרצפת האמבטיה ולהסיר אותם לאחר התזת שכבות חומר הציפוי. יש להמתין עם המקלחת, או להשתמש במקלחת של סבא או סבתא, למשך 16 שעות ורק אז האמבטיה החדשה, המבריקה והנקייה ערוכה ומוכנה לשימושכם.

 למה חשוב לשמור על מראה ואיכות האמבטיה?

האמבטיה היא מקום שצריך להיות עד כמה שיותר סטרילי והגייני, מפני שלשם אנו נכנסים על מנת להתנקות, ולאחריה אנו לובשים בגדים חדשים או נכנסים למיטה לישון ועלולים להעביר איתנו חיידקים ועובש שיפגעו בנו או באחרים, בעיקר בילדים.

חדר האמבטיה נקרא לרוב גם חדר הנוחיות מפני ששם אנו אמורים להרגיש נינוחים ורגועים ומראה נקי ומסודר תורם לכך רבות. צביעת אמבטיה ישנה, אחת לכמה שנים, מאפשרת גם צמצום סכנת היווצרות עובש ופטריות מפני שמדובר על מקום לח ועל כר פורה להתפתחות צרות אלו ואחרות.

מראה, תחושה, בריאות ואווירה- כל אלו חשובים במיוחד ועבור כל אלו כדאי מאוד למהר ולבצע צביעת אמבטיה ישנה.

אולי יעניין אותך גם:

אמבטיה חדשה? או הלבשת אמבטיה - מה כדאי?