שיפוץ, ציפוי וחידוש אמבטיות מקצועי!

שיפוץ חדרי אמבטיה

חדר אמבטיה הפך בשנים האחרונות להיות חלל חשוב ומוערך על ידי בני הבית. כולנו מבינים כיום כי חדר אמבטיה הינו חלל חשוב, אם לא החשוב ביותר בביתנו. חדר האמבטיה יחסית לשאר החללים בביתנו, הינו קטן וכל שיפוץ חדר אמבטיה, דורש אנשי מקצוע רבים אודותם נפרט בהמשך. 

קבלנים אשר בונים פרויקטים חדשים או לחילופין בעלי בתים פרטיים הבונים את ביתם, שמים דגש ומעניקים תשומת לב מיוחדת, לעיצוב חדר האמבטיה. 

כיום חדרי האמבטיה הנבנים הם גדולים ואלו אשר ידם מושגת משקיעים גם בעיצוב יוקרתי. הכלים הסניטרים אשר הכרחי להתקינם בעת בניית או שיפוץ אמבטיה הם: כיורים, מקלחת, אמבטיות, אסלות, אריחים, מקלחונים ועוד.

שיפוץ חדר אמבטיה – אנשי מקצוע

בבואנו לבצע שיפוץ לחדר האמבטיה בביתנו, עלינו לערב אנשי מקצוע רבים אשר יהיו מעורבים בתהליך השיפוץ.

אנשי המקצוע הם רבים ומגוונים כגון: חשמלאי אשר יטפל בכל מערכת החשמל שתעבור בחדר האמבטיה, אינסטלטור שיהיה אחראי לצנרת, רצף שירצף עבורנו את חלל האמבטיה, מי שיתקין את ארונות המקלחת ועוד. 

לא מעט מבעלי הבתים יודעים לעשות חלק מן העבודות בעצמם ועל כן הם חוסכים כסף במקום איש המקצוע. שיפוץ חדר אמבטיה יכול להיות על מנת להפוך אותו לשמיש ולתקן ליקויים שונים ומאידך יכול להיות שיפוץ חדר אמבטיה אפשרות למימוש כל פנטזיות העיצוב עליהם חלמנו.

שיפוץ חדר אמבטיה - על מה חשוב לשים דגש

אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לשים עליהם דגש בבואנו להתחיל עם שיפוץ חדר אמבטיה, או אף ברגע בו אנו בונים חדר אמבטיה חדש הם האסלות המקלחונים והאמבטיות. השאלה הראשונה שעלינו לשאול עצמנו היא, מה מטרתה של האמבטיה ומה התקציב שיש ברשותנו להשקיע בבחירתה. האופציה אשר מענגת ואינה יקרה במיוחד היא אמבטיה פיברגלס אשר עוצבה טרם הקנייה ומשמשת את בעליה הן כמקלחת והן כאמבטיית ישיבה ו/או שכיבה.

אסלות – אסלות הן בחירה חשובה בעת שיפוץ חדר אמבטיה. משום העובדה שאין מחליפים אסלות בכל שנה או שנתיים ואסלות הן לרוב לכל החיים, כדאי ורצוי להשקיעה מחשבה בבחירתם ולקבל החלטה ראויה באשר לאסלה. 

ישנם כמובן אסלות רבות שניתן לרכוש אחרי עיצוב וישנן אסלות מעוצבות על פי דרישה. גם כאן כמו בבחירת האמבטיה בסופו של דבר, הכול תלוי בתקציב אותו אנו רוצים ו/או יכולים להשקיע. ישנם אסלות אשר להם ידית עם שרשרת, אסלות המגיעות עם בידה, שלט רחוק להורדת מים ועוד.

מקלחונים – ישנן מקלחות אשר בהם מספיק המקלחון ובעלי הבית לא מעוניינים במסגרת אותו שיפוץ חדר אמבטיה, להוסיף אמבטיית ישיבה. מקלחונים יכולים לרכוש על פי דגמים קיימים המעוצבים מראש ו/או לחילופין לעצב מקלחון על פי טעם אישי.

שיפוץ חדר אמבטיה – צנרת

שימו לב כי לפני השיפוץ עליכם לברר האם אתם משפצים את האמבטיה על פי הצנרת הקיימת או שברצונכם להרחיב את חלל האמבטיה. אם שיפוץ חדר אמבטיה כולל הכנסת אמבטיה גדולה ולא פרופורציונלית לחדר, כדאי לקחת בחשבון שיהיה עליכם לשבור קירות ולהרחיב את האמבטיה. 

לעיתים שיפוץ זה ידרוש החלפת צנרת והוצאות שלא לקחתם בחשבון, על כן כדאי לזכור שקוסמטיקה לעיתים דורשת יותר משיפוץ על פני השטח. צבע הוא השלב הסופי והמהנה של שיפוץ אמבטיה. בחדרי האמבטיה ניתן להשתולל עם הדמיון ולצבוע את האמבטיה בצבעים שתמיד חלמתם עליהם ולא העזתם לצבוע, אם זה את הסלון או לחילופין את חדרי השינה שלכם ושל ילדכם.