תיקון, ציפוי וחידוש אמבטיות מקצועי!

תיקון אמבטיה - סיפור שקרה...

הבעיה העיקרית שעליה היה עליי להתגבר במהלך תיקון אמבטיה הייתה עמידות בפני אימפקט. כבר מזמן עברנו את השלב של הגברת ההתנגדות של ציפוי האמאייל שלנו לכימיקלים בהשוואה למעטה המקורי אבל עמידות בפני אימפקט עדיין הצריך פיתוח. הבעיה הייתה שהמשטח המקורי בעצמו לא היה עמיד לשבירה כך שאפילו אם המשטח שלנו עמד בפגיעה, המשטח המקורי שמתחת יכול היה להיסדק כך שלציפוי החדש לא היה במה להיאחז.

לפני כמה חודשים הייתה לי הזדמנות לפריצת דרך, אך לא הבנתי זאת באותו זמן. אחד הלקוחות היותר ידועים שלנו מבית מלון בארץ בקש ממני לבצע תיקון של כמה אמבטיות אמייל , בזה למשטח והוא צבוע כדי להתאים לרהיט או לכלי הסמוך.בפעם הראשונה בחיי קבלתי ממשהו תדריך בסגנון:"תראה לנו למה אתה מסוגל". 

הגעתי למקום בזמן עם "כל" בית המלאכה שלי בתא המטען של האוטו!

"מה אתה מתכוון לעשות?" שאל הלקוח, תשובתי הייתה:" כמו בכל דבר כמעט, האלוהים מצוי בפרטים הקטנים וגם בתמונה הכוללת". מה שחשבתי לעשות זה להתייחס לכל אמבטיה באופן אחר ולטפל בכל פרט קטנטן שתפס את תשומת ליבי. חשבתי לשלב את שיטת העבודה הזאת עם המערכת שלנו. העבודה הייתה מעייפת ולקחה זמן רב. במלון התחילו לכנות אותי: דוקטור אמבטיה " מה שהיה די מבדר מבחינתי אחרי שזמן כה רב כוניתי "אמיילניק"

תיקון אמבטיה - עמידות החומר

בכל אופן, כשהגעתי לבצע תיקון אמבטיה בפעם החמישית, התחלתי להבחין בדפוס שחזר על עצמו למרות שבכלל לא ניסיתי לפתח דפוס מסוים. זמן קצר לאחר מכן משהו קרה שלעולם לא אשכח. אחד מהקבלנים שעבדו במקום החליק ונחת באחת האמבטיות שעברו ציפוי אמאייל ובידו מכשיר חציבה כבד. אחרי שהסרנו ממנו את האבק ופינינו את האמבטיה הייתי בשוק מזה שמעט מאוד נזק נגרם מהנפילה שלו. 

האלוהים בפרטים הקטנים אכן הביא לשינוי בתמונה הגדולה, קלטתי שבעצם בלי כוונה, פיתחתי סוג של חומר תיקון אמבטיה שמייצר משטח חזק מאוד שהיה עמיד בפני שבירה הרבה יותר מהמקורי בעוד שאני התרכזתי בקוסמטיקה שבעבודה. זה לא היה לחלוטין בלתי ניתן לשבירה כי תמיד אפשר להכות במשהו מספיק חזק בכדי לגרום נזק- אבל אין ספק שהיה זה זינוק אדיר לתעשייה.

בקיצור, פיתחתי מערכת הרבה יותר מתקדמת של ציפוי באמאייל, למרות שאינה מתאימה לעבודת תיקון אמבטיה מסוג פלסטי, אך היא השקעה כדאית בכל אמבטיה שעשוייה משכבות של אמייל. זה כולל את כל אמבטיות הפח, או היציקה משנות ה-70. 

אני אוהב את היופי באביזרים ישנים בהם הפונקציה משנית לצורה, ואסתטיקה חשובה יותר ביצור מחסכון והייתי רוצה לתרום לזה בהצעת שירותים שמבוססים על עקרון זה. יש לפחות חמישה חומרים שונים הנחוצים לבנות את הציפוי שממש יעורר בכם תיאבון, פשוט יבוא לכם למלא אותה במים ולטבול בה כל הערב.